סוגי הרשיונות שאני מוסמך להם

כיון שנשאלתי פעמים רבות לגבי סוגי הרשיונות שהוסמכתי להדריך לגביהם, אני מפרט מראש: הוסמכתי להדריך על כל סוגי המטוסים והרישיונות הרלבנטיים לתעופה הכללית. כלומר, מטוסים חד מנועיים ורב מנועיים, וכן קורס להגדר מכשירים. הרשיונות בהם אני מחזיק, כוללים מגוון מטוסים רחב, ממטוסים קלים ועד מטוסי נוסעים מסוג בואינג 737. בין השאר אני הוסמכתי גם להדריך לרישיון מסחרי, לרישיון ALTP ולרשיון הדרכה. בעבר גם שימשתי בוחן מטרם רשות התעופה האזרחית כ"בוחן חברה".

ברמה האישית אני גם משמש כקברניט על מטוס סילון.

בהקשר זה כדאי לציין שמרבית הטייסים בישראל מסתפקים ברשיון פרטי על מטוס חד מנועי ואף אינם נזקקים להגדר מכשירים. עם זאת, יש משמעות לעובדה שהמדריך הינו בעל ראייה רחבה יותר ובעל סמכות מקיפה יותר מהמינימום הנדרש. תאורטית מדריך זכאי על פי החוק להסתפק ברשיון הדרכה בסיסי למטוסים חד מנועיים ותו לאו, אבל המשמעות היא שהכלים שיעמדו לרשותו – יהיו מוגבלים. לשם השוואה, זה בערך כמו ללמוד תואר ראשון באוניברסיטה ממרצה שכל השכלתו היא תואר ראשון לעומת לימוד אצל פרופסור בעל הכשרה אקדמית מעמיקה.

אין בתוכן האתר או במידע שנמסר על ידי מנהל האתר בכל דרך אחרת, לרבות טלפון, הודעות, דוא"ל, פגישה וכיוב' כדי להוות יעוץ או בסיס להסתמכות כלשהי. על הגולש/ת מתעניין/ת לבצע בדיקות עצמאיות באמצעים שיבחר לעצמו.