תנאי קבלה לקורס טיס אזרחי

יש להבדיל בין תנאי קבלה במובן החוקי לבין מידת ההתאמה האישית לקורס מהבחינה המקצועית.

לפני הכל אסביר את הדרישות החוקיות המקדמיות

  • גיל מעל המינימום החוקי – 17 שנה.
  • היעדר עבר פלילי, או התיישנות של עבירות. הכוונה כאן היא לעבר פלילי בעבירות על חוק העונשין שהסתיימו בפסק דין מרשיע. כלומר "חקירה" או "תיק" או "תלונה" שלא הגיעו למשפט, או לא הסתיימו בהרשעה, כלל אינם רלבנטיים. אם ישנה הרשעה – רק הרשעה בעבירה פלילית על פי חוק העונשין היא רלבנטית [שזה אומר בעיקרון עבירות חמורות ולא עבירות על דיני התכנון והבניה ולא עבירות תעבורה וכיוב']. אם אתם לא בטוחים מה מצבכם – קל מאוד לבדוק את זה עם מחלקת רישוי צוות אוויר ברשות התעופה האזרחית. אם אתם מעדיפים לא לפנות אליהם ישירות – אתם יכולים לפנות אלי ואם זה משהו שאני יודע, אוכל להשיב לכם.
  • בריאות תקינה. אין צורך בבריאות מושלמת: אתם לא מיועדים להיות אסטרונאוטים ששוהים שנה בחלל. בסך הכל רוצים לראות שאתם מסוגלים לתפקד בצורה סבירה ואין משהו שיגרום לכם לאובדן שליטה מוחלט. משקפיים אינם בעיה, כנ"ל גם לא עוורון צבעים קל. גם מי שיש להם בעיה רפואית כרונית ומקבלים טפול תרופתי – כל זמן שזה משהו ברמה נשלטת, לא אמורה להיות בעיה. בכל מקרה – על כל בעיה רפואית צריך להתייעץ מראש עם רופא תעופי לפני שמתחילים להוציא כסף על הקורס.
  • אנגלית בסיסית היא חובה. אין צורך לדבר שוטף, אבל להיות מסוגלים לקרוא ולכתוב באנגלית ולהבין ביטויים ומשפטים פשוטים.

מעבר לדרישות החוקיות המקדמיות הללו, יש שאלה של התאמה כללית לקורס. הקדשתי לכך מאמר נפרד, ולא אחזור כאן על הדברים. אבל אני רוצה לציין משהו לגבי קבלת הדרכה אישית ממני: בסיום טיסת ההיכרות, אם אני מתרשם באופן ברור שלאדם שלפניי אין סיכוי להשלים את הקורס בתקציב סביר ובתוך פרק זמן סביר – אני באופן אישי מעדיף לא לקבל אותו אליי כחניך. הסיבה לכך היא שאני חושב שהקורס צריך להיות מהנה, מעשיר ולא מקור לתסכולים ובזבוז כספים. לכן אני לא מרגיש נוח להיות שותף למצב שבו אדם נכנס, בלי להבין את זה, להוצאה כספית שלא תניב לו את מה שהוא באמת רוצה. אני מסביר את זה מראש לפני תחילת טיסת ההיכרות ואני מאמין שזה חשוב לא רק לי, כמי שחשובה לו יושרתו האישית, אלא גם לאדם שמולי שבוודאי לא היה רוצה להוציא כספים רק כדי לגלות שהוא עושה משהו שבוודאות לא מתאים לו.

 

 

 

 

אין בתוכן האתר או במידע שנמסר על ידי מנהל האתר בכל דרך אחרת, לרבות טלפון, הודעות, דוא"ל, פגישה וכיוב' כדי להוות יעוץ או בסיס להסתמכות כלשהי. על הגולש/ת מתעניין/ת לבצע בדיקות עצמאיות באמצעים שיבחר לעצמו.