מפות נתיבי תובלה נמוכים

טיסות הנווט שאנו מבצעים במסגרת קורס טיס אזרחי, מתבצעות רוב הזמן (אך לא כולו), במסגרת נתיבים רשמיים. באופן כללי, טיסות שגרתיות, להבדיל מטיסות על פי מירשה חריג, מתבצעות בנתיבים. הנתיבים מתחלקים, בין השאר, לפי שני סוגים עקריים: נמוכים וגבוהים. נתיבים נמוכים הוא כנוי לנתיבים שבהם מבוצעות טיסה בתנאי ראייה, על פי נווט מגע, כלומר על פי הזדהות קרקעית. השם הרשמי המלא הוא: נתיבי תובלה נמוכים. בעולם אגב, לא קוראים להם כך, אלא בדרך כלל משתמשים בשם: lower routes או בשם VFR routes. כאשר VFR הוא ראשי תיבות של Visual Flight Rules.

שימו לב: אני לא מעדכן את המפות באתר, והן למטרות הדרכה והסבר רעיוני בלבד. לפני טיסה יש לבדוק מפות עדכניות. מפות אלה אינן מיועדות לשמוש מבצעי ולא לטיסות.

בתחתית פיסקה זו תמצאו מפת נווט באיזור הדרומי של ישראל. המפה מיועדת לצרכי המחשה על האופן שבו נתיבי תובלה נמוכים נעזרים בתוואי שטח וכבישים כדי לסייע בנווט. יש מפה דומה לאיזור הצפון, אך הואיל ומדובר בקובץ גדול מידי אני לא יכול להעלות אותה כאן לאתר. בשלב הרבלנטי של קורס טיס להוצאת רשיון טיס אזרחי, אני דואג שהמפות תהיינה ברשות החניך, לצורך הכנת הנווטים.

מפת נווט נמוך – איזור הדרום.

אין בתוכן האתר או במידע שנמסר על ידי מנהל האתר בכל דרך אחרת, לרבות טלפון, הודעות, דוא"ל, פגישה וכיוב' כדי להוות יעוץ או בסיס להסתמכות כלשהי. על הגולש/ת מתעניין/ת לבצע בדיקות עצמאיות באמצעים שיבחר לעצמו.