חוק הטייס

בתי ספר לטיסה בכלל וקורס טייס בפרט, חוסים בצילו של חוק הטייס שנחקק באפריל 2011 והחליף חוק ישן מהתקופה המנדטורית (כן, כן), שלפיו פעלה התעופה בישראל עד שנת 2011. החוק מובא כאן בקובץ PDF. החוק קצת ארוך וטרחני, ולכן כדאי להסתייע בכותרות הפרקים והכותרות של הסעיפים כדי להבין במה המדובר.

 

המשך קריאה…

הטסת חומרים מסוכנים

מטוס הוא כלי בטוח לשינוע של חומרים מסוכנים ממקום אחד לאחר. זאת כמובן בתנאי, שהדברים נעשים בצורה הנכונה ובמגבלות הנכונות. נושא זה מוסדר בתקנות העוסקות בכללים להטסת חומרים מסוכנים, כשהתקנות עצמן נסמכות על כללים בינלאומיים בנושא זה.

הגבלת זמן בטיסה

טייס זכאי וחייב לנוח בין טיסות, ועליו להמנע ממצב של עייפות מצטברת. לצורך כך יש תקנות המגדירות את זמני המנוחה הנדרשים, במצבים שונים, לסוגי טיסה שונים ולטייסים ברמות השונות.

כללי הפעלה של כלי טיס

"כללי הפעלה" הוא קיצור שמן של תקנות העוסקות בסטנדרטים מקצועיים שקובע החוק, בנוגע לאופן ההפעלה של מטוסים. בתחום התעופה, החוק קובע גם איך ובאילו תנאים יש להטיס מטוס או לא להטיסו, ומהן הכשירויות הנדרשות להטסה. הקובץ המצורף הוא לפיכך חלק מהתקנות (לאחר שערכתי מיון של טפל ועיקר). עקב גודל הקובץ, הוא מחולק לשני חלקים, ולכן יש להזדיין בסבלנות בזמן הורדת הקבצים. לחצו כאן לפתיחת החלק הראשון שגודלו בערך 1.7 מגה, וכאן – כדי להגיע לחלק השני. 

רישיונות לטייסים ואנשי תעופה אחרים

בדף זה תוכלו לפתוח קובץ הכולל את כל התקנות הנוגעות לקבלת רשיון טייס, כולל הדרישות המפורטות בנושא מבחני טיסה, הוראות בנוגע לשימור רשיון הטיס ועוד.