הדפסה האם אני מתאים להיות טייס

רוב האנשים מסוגלים ללמוד לטוס. לרוב מדובר בשאלה, מהו הקצב שיושג בתהליך הלימוד, ובמילים אחרות, השאלה האמיתית היא, האם אדם מסוים יוכל להיות טייס בתוך פרק זמן סביר ובהשקעה סבירה?

תהליך הלמידה קשור הרבה פחות ל"קוארדינציה" מכפי שרוב האנשים חושבים. נכון שיכולת טכנית גבוהה או "קוארדינציה" טובה הם יתרון, אבל טייס מתלמד עם יכולת טכנית נמוכה ו"קוארדינציה" מוגבלת, יכול להיות טייס מצויין. התנאי הוא שאותו טייס ישקיע זמן ומאמצים ויבצע תרגול "על יבש" בבית. אדם נבון ומשקיען יכול להשיג תוצאות מצוינות, גם עם יכולת טכנית מוגבלת ביותר. הדרך המעשית ביותר לברר שאלה זאת לגביך היא פשוט לבצע טיסה קצרה עם מדריך טיסה מנוסה. מדריך בעל נסיון, יוכל לומר לך תוך זמן קצר מאוד, אם את/ה מתאים לקורס טיס או לא, ואם אתה מתאים – האם יהיה לך קל או קשה והיכן אתה נמצא בסקאלת הפוטנציאל. לטיסה כזו נהוג לקרוא בשם "טיסת היכרות", אבל, וזה אבל גדול מאוד: טיסה כזאת חייבים לבצע עם מדריך מנוסה שעיקר עבודתו בהדרכה, ולא עם מי שעוסק ב"טיסות רומנטיות" ו"טיסות חוויה" או דברים דומים. יש הבדל מהותי, יסודי, בין השניים. חברות רבות ו"יזמים" שונים משווקים "טיסת היכרות", כ"מוצר מדף" ולא מתוך התכווננות עמוקה להדרכת טיסה. משוב כזה יהיה לרוב שטחי, ולא יניב את המבחן האמיתי שאתם צריכים באמת כדי לקבל תשובה אמיתית לשאלה שמענינת אתכם. כדי לקבל משוב רציני, יש לעשות טיסת היכרות אך ורק עם מדריך מנוסה שעיקר עסוקו בהדרכה ולא בשום "טיסות רומנטיקה" או "טיסות חוויה".

 עוד על טיסת היכרות ראו במאמר "טיסת היכרות".

אם תבצעו טיסת היכרות במתכונת כפי שהגדרתי בפיסקה הקודמת, יהיו לכם הכלים לקבל החלטה מושכלת, האם זה מתאים לכם, ומהן היכולות שלכם חלק מבתי הספר לטיסה עורכים "מבצעים" מדי פעם, שבהם מי שמבצע באמצעותן קורס טייס מקבל כהטבה טיסת היכרות חינם. בתי הספר מעדכנים אותי בדבר "מבצעים" אלה ואני דואג לבצע את טיסת ההיכרות עבור הפונים אליי אצל אחד מבתי הספר שבאותו זמן עורך מבצע כזה.

המעונינים בטיסת היכרות ממדריך מנוסה, יכולים  לפנות אלי במייל או להתקשר אליי לתיאום טיסת היכרות לנייד 054-4456024.

spacer.png, 0 kB