הדפסה דף הבית
אם את/ה מחפש/ת בית ספר לטיסה, מתעניין/ת בנושא קורס טיס, שוקל לימוד טיסה, או הוצאת רשיון טיס, הגעתם למקום הנכון. שמי משה, מדריך בבית ספר לטיסה, ומחזיק בכל הגדרי ההדרכה הקיימים בתעופה הכללית.  אני מוסמך לשמש כ"מדריך ראשי" בבתי ספר לטיסה (וגם שימשתי בתפקיד זה כשש שנים). כמו כן, מוסמך על מטוסים שונים ממגוון רחב, החל ממטוסים קלים ועד למטוסי נוסעים כגון בואינג 737, ובעל רשיונות הדרכה על כל קשת סוגי המטוסים: חד מנועיים, רב מנועיים וכן מוסמך להדרכה להגדר מכשירים. בנוסף הוסמכתי לשמש כבוחן חברה לבחון מדריכים וטייסים מסחריים מטעם רשות התעופה האזרחי.
 
בישראל, בית הספר לטיסה הוא למעשה סוג של חברה להשכרת מטוסים לצרכי הדרכה, כאשר את קורס הטייס מרכז עבור החניך מדריך טיסה. ברמה המעשית, "בית ספר לטיסה" הוא במידה רבה מדריך טיסה שהטייס לעתיד בוחר לעצמו, ולכן בחירת המדריך האישי, היא למעשה גורם מכריע, בדרכו של כל אחד מכם להיות טייס אזרחי. אני מלמד בקורס טיס אזרחי בעיקר בשדה התעופה הרצליה ושדה דב אך גם בשדה תימן (ליד באר שבע).
 
המעונינים בקורס טייס, יכולים לפנות אלי ללא קשר לשאלה באיזה שדה תעופה או בית ספר לטיסה הם מתכוונים ללמוד לטוס.  כמדריך טיסה בכיר, אינני תלוי באף גורם. אני ער כמובן להתלבטות של המתענינים באשר לבחירת בית ספר לטיסה וסוגיות אחרות הקשורות בקורס טיס; החלטה בענין זה צריכה להתקבל לאחר שהמתענין מקבל הסבר מקיף. כל הנושא הכספי ופירוט העלויות המובא באתר שלי הוא כללי. הנתונים מבוססים על ממוצע של עלויות מקובלות בבתי הספר השונים בארץ ולא של בית ספר ספציפי. בכל מקרה, התשלום עבור המטוס משולם ישירות לבית הספר ואינו קשור למדריכים. כל הנתונים באתר מתייחסים לקורס טיסה אזרחי מוכר על ידי  מדינת ישראל, ברשיון מטעם משרד התחבורה, על מטוס מאושר לטיסה בתחום התעופה הכללית.
 
אני מקבל עדכונים שוטפים לגבי "מבצעים" המתקיימים בבתי הספר ובהתאם לכך מעדכן את הטייסים לעתיד. לדוגמא, מדי פעם בתי ספר לטיסה עורכים מבצעים שבהם מוענקת "טיסת היכרות" חינם לנרשמים לקורס טיס אצלם. במקרה כזה, אני מודיע על כך למתענין, כדי לאפשר את האופציה, למעונינים בכך להמשיך בקורס טיסה באותו בית ספר. ניתן להשתמש בכספי פקדון חיילים משוחררים ללמודי טיסה ולהיות טייסים, ראו מאמר בענין זה בקטגוריה "קורס טיס".
 
אנא שימו לב, אני עוסק בהדרכת טיסה בלבד, למתענינים בקורס טיס אזרחי, ולא ב"טיסות רומנטיקה" או "טיסות חוויה" או דברים מסוג זה. אין בכך חלילה כל זלזול בסוג זה של טיסות, אלא רצון שלי להתמקד בתחום המקצועי שלי. אפשר לשלוח אלי דוא"ל לכתובת This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
שימו לב שבחלק מהנושאים שבאתר אני מרחיב הרבה מעבר לנדרש כדי לקבל רשיון טייס אזרחי. אין מה להיבהל: תכנים אלה מיועדים להרחבת אופקים, אך אינם חיוניים ללימוד טיסה  או לקורס טיסה.
 
התמונות והאיורים באתר (וכן המאמרים שבהם צוין שם של כותב אחר מלבדי), אינם שלי, וקבלתי לגביהן רשות מוגבלת מעמיתים ברחבי העולם, חלקם בוגרי קורס טיס בעצמם. אין לעשות כל שימוש מכל סוג ומין בחומרים השייכים לעמיתיי והן כפופות לזכויות יוצרים © של הצלמים והמאיירים הנוגעים בדבר: Colin Hunter, Dan Valentine, Glynn Farrar, John Allan, Ian Wright וכן הכותבים במאמרים ששמותיהם צוינו בגוף המאמרים. בכל המאמרים שלא נזכר בהם שמו של כותב אחר מלבדי, אפשר להשתמש לכל שמוש פרטי אך לא למטרת רווח ולא במסגרת כל דבר שיש לו אופי עסקי או מסחרי.
 

 

להסרת כל ספק, אין באמור באתר TAYAS   משום יעוץ או בסיס להסתמכות כלשהי. על הקורא לבצע בדיקות עצמאיות באמצעים שיבחר לעצמו ואם יסתמך על מידע הכלול באתר TAYAS   הוא עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. 

 

משה.spacer.png, 0 kB