הדפסה כמה עולה לטוס אחרי הרשיון

על מנת שרשיון הטיס ישאר בתוקף, התקנות דורשות מהטייסים, לטוס לפחות 10 שעות בשנתיים כדי לשמור על רשיון הטיס שלהם בתוקף. לדעתי זה לא מספיק, וצריך לטוס לפחות חצי שעה בחודש. לכל זה יש עלויות כספיות, שכדאי לדעת אותן מראש. בנוסף לכך צריך לדעתי להשתמש בבית בסימולטור טיסה לאמון מכשירים על גבי המחשב הביתי (לתרגול נהלים בלבד, כפי שנלמדו בקורס). בנוסף אני ממליץ להצטרף כצופה (ללא עלות כספית) לטייסים אחרים על בסיס רוטציה.

במהלך הקורס תפגשו טייסים אחרים, הנמצאים כמותכם בשלבים שונים של קורס טיס. לאחר סיום הקורס, תוכלו לטוס עם מי מהטייסים האחרים שפגשתם, בזוגות. לטיסה של טייסים ביחד, יש יתרון עצום לא רק בהיבט הכספי, אלא גם בצד המקצועי והבטיחותי. נניח לרגע שהתקציב שלכם מאפשר לכם לטוס חצי שעה בחודש. אם תצטרפו לטייס-חבר, תוכלו לטוס פעמיים בחודש, כשפעם אחת אתם מטיסים את המטוס והטייס החבר לצידכם ובפעם האחרת, הטייס-החבר יטיס את המטוס. אפשר ללמוד הרבה מאוד מתוך צפייה בטייס אחר, ונוכחות של טייס נוסף בקוקפיט, יכולה להגביר את רמת הבטיחות בטיסה. יש עוד זוג עיניים שצופה ומשגיח.

אם נתרגם את כל זה לכסף, לצורך ההשוואה: עלות של עשון סגריות בחודש היא בערך 600 ש"ח לחודש (20  ש"ח לחפיסה כפול 30 חפיסות בחודש).  אם תטוסו חצי שעה בחודש זה יעלה לכם פחות, ותהיו יותר בריאים.

 

spacer.png, 0 kB